Z cyklu: alternatywna rzeczywistość w realnym wydaniu

Stowarzyszenie KoLiber Stowarzyszenie KoLiber Polityka Obserwuj notkę 0

dniu wczorajszym 419 posłów okradło Polaków z 650 milionów złotych. Uchwaleniu ustawy o ozusowaniu umów – zlecenie, sprzeciwiło się jedynie 8 parlamentarzystów. Od stycznia 2016 roku od każdej umowy – zlecenie pracodawca będzie musiał odprowadzić zus. Zablokowano również możliwość zawierania podwójnych umów (czyli strony podpisywały dwie umowy, jedna na niższą kwotę, od której była odprowadzana składka, druga, na większą kwotę była ze składki zwolniona). W chwili, kiedy obywatel mógł zarobić kilkaset złotych więcej, straci je na rzecz emerytury, której i tak nie otrzyma.

Po pierwsze, takie działania znacznie wpłyną na rozrost szarej strefy. Obywatele, którzy nie chcą być okradani, pracować będą bez umowy. To z kolei oznacza mniejsze wpływy do budżetu, idąc dalej, powiększanie się długu publicznego, a w tym wypadku nasi umiłowani przywódcy wpadną na pomysł podniesienia kolejnych podatków , co ponownie wpłynie na zmniejszenie wpływów i koło się zamyka.

Po drugie, posłowie doskonale wiedzą, że wprowadzenie takich przepisów spotka się z dezaprobatą społeczeństwa. Z tego powodu ustawa uchwalona została, kiedy media huczały o wybuchu gazu w Katowicach. Kolejny temat zastępczy. Idąc dalej, skoro przywódcy uważają, że to pomysł, który znacznie wpłynie na polepszenie warunków pracy, czemu ustalili tak długie vacatio legis? Czemu nie poprawią życia wszystkim Polakom od 2015 roku? Odpowiedź jest oczywista, odpowiednie środowiska wyszłyby na ulice by bojkotować bezsensowne i działania.

To oczywiście nie wszystko, Sejm przyjął kolejną ustawę, tym razem jest to podatek w wysokości 200 zł rocznie od - uwaga - korzystania ze służbowego samochodu! Umiłowani przywódcy nie dają nam chwili wytchnienia i mocno starają się, byśmy ich nienawidzili. W takim razie, czemu nie brnąć dalej? Jeżeli weźmiemy pod uwagę wszystkich znajomych, którzy są w posiadaniu prawa jazdy i samochodu, powinniśmy od każdego płacić osobny podatek, na wypadek gdybyśmy chcieli pożyczyć od nich pojazd.

Unia Europejska również w formie! W imię walki z ubóstwem planuje się wprowadzić Bezwarunkowy Dochód Podstawowy w wysokości 1000 euro miesięcznie. Rzućmy wszystko i żyjmy z unijnych środków. ,, Ten pomysł to jakieś kuriozum. Jest to gorsza wersja socjalizmu, w którym przynajmniej panowało "od każdego według jego zdolności, każdemu według potrzeb". Tu nawet nie ma mowy o żadnych zdolnościach, bo od człowieka niczego się nie wymaga. Oczywiście nie neguję tego, że ubóstwo to poważny problem, ale nie tędy droga” - mówi Maciej Rapkiewicz z Insytutu Sobieskiego.

Tylko ja mam wrażenie, że żyjemy w alternatywnej rzeczywistości? Rozchwiana emocjonalnie premier, rozgadany marszałek Sejmu i posłowie działający wyłącznie na szkodę obywateli. Chociaż Niemców pokonaliśmy...

facebook.com/KamilMolendaKNP